United Chemi-Con MVY16VE332ML22TR
MVY16VE332ML22TR
Part No.:
MVY16VE332ML22TR
Datasheet:
MVY16VE332ML22TR.pdf
Description:
CAP ALUM 3300UF 20% 16V SMD
Capacitance:
3300 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@HighFrequency:
1.63 A @ 100 kHz
Impedance:
38 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.630 Dia (16.00mm)
Height-Seated(Max):
0.846 (21.50mm)
SurfaceMountLandSize:
0.669 L x 0.669 W (17.00mm x 17.00mm)