United Chemi-Con MVY16VE332MM17TR
MVY16VE332MM17TR
Part No.:
MVY16VE332MM17TR
Datasheet:
MVY16VE332MM17TR.pdf
Description:
CAP ALUM 3300UF 20% 16V SMD
Capacitance:
3300 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@HighFrequency:
1.35 A @ 100 kHz
Impedance:
54 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
0.650 (16.50mm)
SurfaceMountLandSize:
0.748 L x 0.748 W (19.00mm x 19.00mm)