Cosel USA, Inc. NBH-30-102
NBH-30-102
Part No.:
NBH-30-102
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
ShinYuaNBH-30-102.pdf
Description:
LINE FILTER 250VDC/VAC 30A CHAS
Packaging:
Box
Series:
NBH
ProductStatus:
Active
FilterType:
Single Phase
Configuration:
Two Stage
Voltage-RatedDC:
250V
Voltage-RatedAC:
250V
Voltage-RatedAC(PhasetoGround/Neutral):
250 V
Voltage-RatedAC(PhasetoPhase):
Current:
30 A
Frequency-Operating:
Applications:
General Purpose
ApprovalAgency:
cURus, VDE
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
MountingType:
Chassis Mount
TerminationStyle:
Terminal Block
Category:
Power Line Filter Modules
Datasheet:
ShinYuaNBH-30-102.pdf
1. How to order NBH-30-102 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the NBH-30-102 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NBH-30-102?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NBH-30-102.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as NBH-30-102 pin diagram, NBH-30-102 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image NBH-30-102 NBH-06-471 NBH-06-432 NBH-10-432 NBH-10-202
Part Number NBH-30-102 NBH-06-471 NBH-06-432 NBH-10-432 NBH-10-202
Manufacturer Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc.
Packaging Box Box Box Box Box
Series NBH NBH NBH NBH NBH
ProductStatus Active Active Active Active Active
FilterType Single Phase Single Phase Single Phase Single Phase Single Phase
Configuration Two Stage Two Stage Two Stage Two Stage Two Stage
Voltage-RatedDC 250V 250V 250V 250V 250V
Voltage-RatedAC 250V 250V 250V 250V 250V
Voltage-RatedAC(PhasetoGround/Neutral) 250 V 250 V 250 V 250 V 250 V
Current 30 A 30 A 30 A 30 A 30 A
Frequency-Operating - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
ApprovalAgency cURus, VDE cURus, VDE cURus, VDE cURus, VDE cURus, VDE
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C