onsemi NCL30060B3DR2G
NCL30060B3DR2G
Part No.:
NCL30060B3DR2G
Manufacturer:
onsemi
Category:
PMIC - LED Drivers
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width), 7 Leads
Datasheet:
ShinYuaNCL30060B3DR2G.pdf
Description:
IC LED DRIVER OFFL NO 3A 7SOIC
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Bulk
Series:
ProductStatus:
Obsolete
Type:
AC DC Offline Switcher
Topology:
Flyback, Step-Down (Buck)
InternalSwitch(s):
No
NumberofOutputs:
1
Voltage-Supply(Min):
Voltage-Supply(Max):
30V
Voltage-Output:
Current-Output/Channel:
3A
Frequency:
Dimming:
No
Applications:
LED Lighting
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C (TJ)