Omron Automation and Safety NV4W-MG41
NV4W-MG41
Part No.:
NV4W-MG41
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
Display Modules - LCD, OLED Character and Numeric
Package:
Datasheet:
NV4W-MG41.pdf
Description:
LCD MODULE 4.6IN MONO G/O/R
Packaging:
Bulk
Series:
NV
ProductStatus:
Active
NumberofCharacters:
DisplayFormat:
CharacterFormat:
DisplayType:
LCD - Monochrome
DisplayMode:
CharacterSize:
OutlineLxWxH:
146.00mm x 74.00mm x 26.00mm
ViewingArea:
109.00mm L x 41.00mm W
Backlight:
LED - Green/Orange/Red
Voltage-Supply:
24V
DotSize:
Interface:
RS-422/285
ControllerType:
OperatingTemperature:
0°C ~ 50°C
TextColor:
Category:
Datasheet:
ShinYuaNV4W-MG41.pdf
1. How to order NV4W-MG41 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the NV4W-MG41 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NV4W-MG41?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NV4W-MG41.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as NV4W-MG41 pin diagram, NV4W-MG41 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image NV4W-MR21 NV4W-MG21 NV4W-MR41 NV4W-MG41
Part Number NV4W-MR21 NV4W-MG21 NV4W-MR41 NV4W-MG41
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk
Series NV NV NV NV
ProductStatus Active Active Active Active
NumberofCharacters - - - -
DisplayFormat - - - -
CharacterFormat - - - -
DisplayType LCD - Monochrome LCD - Monochrome LCD - Monochrome LCD - Monochrome
DisplayMode - - - -
CharacterSize - - - -
OutlineLxWxH 146.00mm x 74.00mm x 26.00mm 146.00mm x 74.00mm x 26.00mm 146.00mm x 74.00mm x 26.00mm 146.00mm x 74.00mm x 26.00mm
ViewingArea 109.00mm L x 41.00mm W 109.00mm L x 41.00mm W 109.00mm L x 41.00mm W 109.00mm L x 41.00mm W
Voltage-Supply 24V 24V 24V 24V
DotSize - - - -
Interface RS-422/285 RS-422/285 RS-422/285 RS-422/285
ControllerType - - - -
OperatingTemperature 0°C ~ 50°C 0°C ~ 50°C 0°C ~ 50°C 0°C ~ 50°C