Orion Fans OA172SAPL-11-1TB
OA172SAPL-11-1TB
Part No.:
OA172SAPL-11-1TB
Manufacturer:
Orion Fans
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
ShinYuaOA172SAPL-11-1TB.pdf
Description:
FAN AXIAL 172X38.5MM 115VAC TERM
Packaging:
Box
Series:
OA172SAPL
ProductStatus:
Active
Voltage-Rated:
115VAC
Size/Dimension:
Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Width:
38.50mm
AirFlow:
228.0 CFM (6.38m³/min)
StaticPressure:
0.870 in H2O (216.7 Pa)
BearingType:
Ball
FanType:
Tubeaxial
Features:
Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Noise:
58.0dB
Power(Watts):
28.00W
RPM:
3400 RPM
Termination:
2 Terminals
IngressProtection:
OperatingTemperature:
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
ApprovalAgency:
cURus, TUV
Category:
AC Fans
Datasheet:
ShinYuaOA172SAPL-11-1TB.pdf
1. How to order OA172SAPL-11-1TB on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the OA172SAPL-11-1TB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OA172SAPL-11-1TB?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image OA172SAPL-22-1TB OA172SAPL-22-1TBIP55 OA172SAPL-11-1TBIP55 OA172SAPL-11-1TB OA172SAPL-11-2TB
Manufacturer Orion Fans Orion Fans Orion Fans Orion Fans Orion Fans
Packaging Box Box Box Box Box
Series OA172SAPL OA172SAPL OA172SAPL OA172SAPL OA172SAPL
ProductStatus Active Active Active Active Active
Voltage-Rated 115VAC 115VAC 115VAC 115VAC 115VAC
Size/Dimension Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Width 38.50mm 38.50mm 38.50mm 38.50mm 38.50mm
StaticPressure 0.870 in H2O (216.7 Pa) 0.870 in H2O (216.7 Pa) 0.870 in H2O (216.7 Pa) 0.870 in H2O (216.7 Pa) 0.870 in H2O (216.7 Pa)
BearingType Ball Ball Ball Ball Ball
FanType Tubeaxial Tubeaxial Tubeaxial Tubeaxial Tubeaxial
Noise 58.0dB 58.0dB 58.0dB 58.0dB 58.0dB
Power(Watts) 28.00W 28.00W 28.00W 28.00W 28.00W