Orion Fans OA254AP-22-1TB(SF)
OA254AP-22-1TB(SF)
Part No.:
OA254AP-22-1TB(SF)
Manufacturer:
Orion Fans
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
ShinYuaOA254AP-22-1TB(SF).pdf
Description:
FAN AXIAL 254X89MM 230VAC TERM
Packaging:
Bulk
Series:
OA254AP
ProductStatus:
Active
Voltage-Rated:
230VAC
Size/Dimension:
Round - 254mm Dia
Width:
89.00mm
AirFlow:
550.0 CFM (15.40m³/min)
StaticPressure:
0.400 in H2O (99.6 Pa)
BearingType:
Ball
FanType:
Tubeaxial
Features:
Capacitor, Salt Fog Rated, Thermal Overload Protector (TOP)
Noise:
55.0dB
Power(Watts):
33.00W
RPM:
1650 RPM
Termination:
2 Terminals
IngressProtection:
OperatingTemperature:
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
ApprovalAgency:
cURus, TUV
Category:
AC Fans
Datasheet:
ShinYuaOA254AP-22-1TB(SF).pdf
1. How to order OA254AP-22-1TB(SF) on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the OA254AP-22-1TB(SF) price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OA254AP-22-1TB(SF)?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image OA254AP-11-1TB(SF) OA254AP-22-1TB(SF)
Part Number OA254AP-11-1TB(SF) OA254AP-22-1TB(SF)
Manufacturer Orion Fans Orion Fans
Packaging Bulk Bulk
Series OA254AP OA254AP
ProductStatus Active Active
Voltage-Rated 230VAC 230VAC
Size/Dimension Round - 254mm Dia Round - 254mm Dia
Width 89.00mm 89.00mm
AirFlow 550.0 CFM (15.40m³/min) 550.0 CFM (15.40m³/min)
StaticPressure 0.400 in H2O (99.6 Pa) 0.400 in H2O (99.6 Pa)
BearingType Ball Ball
FanType Tubeaxial Tubeaxial
Noise 55.0dB 55.0dB
Power(Watts) 33.00W 33.00W
RPM 1650 RPM 1650 RPM
Termination 2 Terminals 2 Terminals
IngressProtection - -
OperatingTemperature -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C) -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)