Orion Fans OA92AP-11-2TB
OA92AP-11-2TB
Part No.:
OA92AP-11-2TB
Manufacturer:
Orion Fans
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
ShinYuaOA92AP-11-2TB.pdf
Description:
FAN AXIAL 92X26MM 115VAC TERM
Packaging:
Box
Series:
OA92
ProductStatus:
Active
Voltage-Rated:
115VAC
Size/Dimension:
Square - 92mm L x 92mm H
Width:
26.00mm
AirFlow:
27.0 CFM (0.756m³/min)
StaticPressure:
0.140 in H2O (34.9 Pa)
BearingType:
Ball
FanType:
Tubeaxial
Features:
Noise:
22.0dB
Power(Watts):
10.00W
RPM:
2300 RPM
Termination:
2 Terminals
IngressProtection:
OperatingTemperature:
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
ApprovalAgency:
cURus, TUV
Category:
AC Fans
Datasheet:
ShinYuaOA92AP-11-2TB.pdf
1. How to order OA92AP-11-2TB on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the OA92AP-11-2TB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OA92AP-11-2TB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of OA92AP-11-2TB.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image OA92AP-11-1TB OA92AP-11-3WB OA92AP-11-3TB OA92AP-22-2TB OA92AP-11-2TB
Part Number OA92AP-11-1TB OA92AP-11-3WB OA92AP-11-3TB OA92AP-22-2TB OA92AP-11-2TB
Manufacturer Orion Fans Orion Fans Orion Fans Orion Fans Orion Fans
Packaging Box Box Box Box Box
Series OA92 OA92 OA92 OA92 OA92
ProductStatus Active Active Active Active Active
Voltage-Rated 115VAC 115VAC 115VAC 115VAC 115VAC
Size/Dimension Square - 92mm L x 92mm H Square - 92mm L x 92mm H Square - 92mm L x 92mm H Square - 92mm L x 92mm H Square - 92mm L x 92mm H
Width 26.00mm 26.00mm 26.00mm 26.00mm 26.00mm
StaticPressure 0.140 in H2O (34.9 Pa) 0.140 in H2O (34.9 Pa) 0.140 in H2O (34.9 Pa) 0.140 in H2O (34.9 Pa) 0.140 in H2O (34.9 Pa)
BearingType Ball Ball Ball Ball Ball
FanType Tubeaxial Tubeaxial Tubeaxial Tubeaxial Tubeaxial
Features - - - - -
Noise 22.0dB 22.0dB 22.0dB 22.0dB 22.0dB
Power(Watts) 10.00W 10.00W 10.00W 10.00W 10.00W