Peerless by Tymphany OC25SC65-04
OC25SC65-04
Part No.:
OC25SC65-04
Manufacturer:
Peerless by Tymphany
Category:
Speakers
Package:
Datasheet:
OC25SC65-04.pdf
Description:
TWEETER 4OHM 25W TOP PORT 89.2DB
Packaging:
Bulk
Series:
OC
ProductStatus:
Active
Technology:
Magnetic
Type:
Tweeter
FrequencyRange:
1.3 kHz ~ 20 kHz
Frequency-SelfResonant:
1382.22Hz
Impedance:
3.2 Ohms
Efficiency-dBA:
89.20
Efficiency-Testing:
1W/1M
Efficiency-Type:
Half Space Sensitivity
Power-Rated:
25 W
Power-Max:
PortLocation:
Top
Shape:
Round
Material-Cone:
Cloth
Material-Magnet:
Nd
IngressProtection:
Ratings:
Termination:
Solder Eyelet(s)
Size/Dimension:
1.280 Dia (32.50mm)
Category:
Speakers
Datasheet:
ShinYuaOC25SC65-04.pdf
1. How to order OC25SC65-04 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the OC25SC65-04 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OC25SC65-04?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of OC25SC65-04.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image OC25SC65-04 OC16SC00-04 OC16SC04-04 OC20SC14-04
Part Number OC25SC65-04 OC16SC00-04 OC16SC04-04 OC20SC14-04
Manufacturer Peerless by Tymphany Peerless by Tymphany Peerless by Tymphany Peerless by Tymphany
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk
Series OC OC OC OC
ProductStatus Active Active Active Active
Technology Magnetic Magnetic Magnetic Magnetic
Type Tweeter Tweeter Tweeter Tweeter
FrequencyRange 1.3 kHz ~ 20 kHz 1.3 kHz ~ 20 kHz 1.3 kHz ~ 20 kHz 1.3 kHz ~ 20 kHz
Frequency-SelfResonant 1382.22Hz 1382.22Hz 1382.22Hz 1382.22Hz
Impedance 3.2 Ohms 3.2 Ohms 3.2 Ohms 3.2 Ohms
Efficiency-dBA 89.20 89.20 89.20 89.20
Efficiency-Testing 1W/1M 1W/1M 1W/1M 1W/1M
Power-Rated 25 W 25 W 25 W 25 W
Power-Max - - - -
PortLocation Top Top Top Top
Shape Round Round Round Round
Material-Cone Cloth Cloth Cloth Cloth
Material-Magnet Nd Nd Nd Nd
IngressProtection - - - -
Ratings - - - -
Termination Solder Eyelet(s) Solder Eyelet(s) Solder Eyelet(s) Solder Eyelet(s)
Size/Dimension 1.280 Dia (32.50mm) 1.280 Dia (32.50mm) 1.280 Dia (32.50mm) 1.280 Dia (32.50mm)