SICK, Inc. OD2-N30W04C2
OD2-N30W04C2
Part No.:
OD2-N30W04C2
Manufacturer:
SICK, Inc.
Category:
Machine Vision - Cameras/Sensors
Package:
Datasheet:
OD2-N30W04C2.pdf
Description:
SEN DISP 30MM +/- 4MM NPN
Packaging:
Bulk
Series:
OD Value
ProductStatus:
Active
Type:
2D Laser Displacement Sensor
VisualField(Max):
VisualField(Min):
InstallationDistance:
26.0mm ~ 34.0mm
Resolution:
LightSource:
ScanRate:
ImageType:
SensorType:
Voltage-Supply:
12 ~ 24VDC
Features:
MountingType:
Chassis Mount
IngressProtection:
IP67 - Dust Tight, Waterproof
TerminationStyle:
Cable Leads
Category:
Datasheet:
ShinYuaOD2-N30W04C2.pdf
1. How to order OD2-N30W04C2 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the OD2-N30W04C2 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OD2-N30W04C2?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of OD2-N30W04C2.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image OD2-P250W150IO OD2-N30W04U0 OD2-N30W04I2 OD2-N30W04U2 OD2-N30W04C2
Part Number OD2-P250W150IO OD2-N30W04U0 OD2-N30W04I2 OD2-N30W04U2 OD2-N30W04C2
Manufacturer SICK, Inc. SICK, Inc. SICK, Inc. SICK, Inc. SICK, Inc.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series OD Value OD Value OD Value OD Value OD Value
ProductStatus Active Active Active Active Active
VisualField(Max) - - - - -
VisualField(Min) - - - - -
InstallationDistance 26.0mm ~ 34.0mm 26.0mm ~ 34.0mm 26.0mm ~ 34.0mm 26.0mm ~ 34.0mm 26.0mm ~ 34.0mm
Resolution - - - - -
LightSource - - - - -
ScanRate - - - - -
ImageType - - - - -
SensorType - - - - -
Voltage-Supply 12 ~ 24VDC 12 ~ 24VDC 12 ~ 24VDC 12 ~ 24VDC 12 ~ 24VDC