SICK, Inc. OD2-N85W20A2
OD2-N85W20A2
Part No.:
OD2-N85W20A2
Manufacturer:
SICK, Inc.
Category:
Machine Vision - Cameras/Sensors
Package:
Datasheet:
OD2-N85W20A2.pdf
Description:
SEN DISP 85MM +/-20MM NPN
Packaging:
Bulk
Series:
OD Value
ProductStatus:
Active
Type:
2D Laser Displacement Sensor
VisualField(Max):
VisualField(Min):
InstallationDistance:
65.0mm ~ 105.0mm
Resolution:
LightSource:
ScanRate:
ImageType:
SensorType:
Voltage-Supply:
12 ~ 24VDC