SICK, Inc. OD2-P50W10A0
OD2-P50W10A0
Part No.:
OD2-P50W10A0
Manufacturer:
SICK, Inc.
Category:
Machine Vision - Cameras/Sensors
Package:
Datasheet:
OD2-P50W10A0.pdf
Description:
SEN DISP 50MM +/- 10MM PNP
Packaging:
Bulk
Series:
OD Value
ProductStatus:
Active
Type:
2D Laser Displacement Sensor
VisualField(Max):
VisualField(Min):
InstallationDistance:
40.0mm ~ 60.0mm
Resolution:
LightSource:
ScanRate:
ImageType:
SensorType:
Voltage-Supply:
12 ~ 24VDC