Ohmite OJ3925E-R52
OJ3925E-R52
Part No.:
OJ3925E-R52
Datasheet:
ShinYuaOJ3925E-R52.pdf
Description:
RES 3.9K OHM 5% 1/8W AXIAL
Resistance:
3.9 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.125W, 1/8W
TemperatureCoefficient:
-450ppm/°C
Height-Seated(Max):
0.073 Dia x 0.138 L (1.85mm x 3.50mm)