Ohmite OJ3945E-R52
OJ3945E-R52
Part No.:
OJ3945E-R52
Datasheet:
ShinYuaOJ3945E-R52.pdf
Description:
RES 390K OHM 5% 1/8W AXIAL
Resistance:
390 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.125W, 1/8W
TemperatureCoefficient:
-700ppm/°C
Height-Seated(Max):
0.073 Dia x 0.138 L (1.85mm x 3.50mm)