Murata Power Solutions Inc. OKR-T/20-W12-C
OKR-T/20-W12-C
Part No.:
OKR-T/20-W12-C
Manufacturer:
Murata Power Solutions Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
10-SIP Module, 10 Leads
Datasheet:
ShinYuaOKR-T/20-W12-C.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 0.591-5V
  • Related Categories
Package/Case:
10-SIP Module, 10 Leads
Packaging:
Tray
Series:
Okami OKR-T/20-W12
ProductStatus:
Not For New Designs
Type:
Non-Isolated PoL Module
NumberofOutputs:
1
Voltage-Input(Min):
6V
Voltage-Input(Max):
13.8V
Voltage-Output1:
0.591 ~ 5V
Voltage-Output2:
Voltage-Output3:
Voltage-Output4:
Current-Output(Max):
20A
Power(Watts):
Voltage-Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Remote On/Off, OCP, OTP, SCP, UVLO
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
94%
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
1.45 L x 0.44 W x 0.61 H (36.8mm x 11.2mm x 15.5mm)
ControlFeatures:
ApprovalAgency:
Category:
DC DC Converters
Datasheet:
ShinYuaOKR-T/20-W12-C.pdf
1. How to order OKR-T/20-W12-C on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the OKR-T/20-W12-C price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OKR-T/20-W12-C?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image OKR-T/20-W12-C
Part Number OKR-T/20-W12-C
Manufacturer Murata Power Solutions Inc.
Package/Case 10-SIP Module, 10 Leads
Packaging Tray
Series Okami OKR-T/20-W12
ProductStatus Not For New Designs
Type Non-Isolated PoL Module
NumberofOutputs 1
Voltage-Input(Min) 6V
Voltage-Input(Max) 13.8V
Voltage-Output1 0.591 ~ 5V
Voltage-Output2 -
Voltage-Output3 -
Voltage-Output4 -
Current-Output(Max) 20A
Power(Watts) -
Voltage-Isolation -
Applications ITE (Commercial)
Features Remote On/Off, OCP, OTP, SCP, UVLO
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C
Efficiency 94%
MountingType Through Hole
Size/Dimension 1.45 L x 0.44 W x 0.61 H (36.8mm x 11.2mm x 15.5mm)