Texas Instruments OPA124UA/2K5
OPA124UA/2K5
Part No.:
OPA124UA/2K5
Manufacturer:
Texas Instruments
Category:
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ShinYuaOPA124UA/2K5.pdf
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
  • Related Categories
Package/Case:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
Difet®
ProductStatus:
Obsolete
AmplifierType:
General Purpose
NumberofCircuits:
1
OutputType:
SlewRate:
1.6V/µs
GainBandwidthProduct:
1.5 MHz
-3dbBandwidth:
Current-InputBias:
0.5 pA
Voltage-InputOffset:
150 µV
Current-Supply:
2.5mA
Current-Output/Channel:
10 mA
Voltage-SupplySpan(Min):
10 V
Voltage-SupplySpan(Max):
36 V
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C