Texas Instruments OPA129UB/2K5
OPA129UB/2K5
Part No.:
OPA129UB/2K5
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ShinYuaOPA129UB/2K5.pdf
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
  • Related Categories
Package/Case:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Difet®
ProductStatus:
Obsolete
SlewRate:
2.5V/µs
GainBandwidthProduct:
1 MHz
-3dbBandwidth:
Current-InputBias:
0.03 pA
Voltage-InputOffset:
500 µV
Current-Supply:
1.2mA
Current-Output/Channel:
10 mA
Voltage-SupplySpan(Min):
10 V
Voltage-SupplySpan(Max):
36 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C