Texas Instruments OPA170AIDRLT
OPA170AIDRLT
Part No.:
OPA170AIDRLT
Package:
SOT-553
Datasheet:
ShinYuaOPA170AIDRLT.pdf
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT5
  • Related Categories
Package/Case:
SOT-553
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ProductStatus:
Active
OutputType:
Rail-to-Rail
SlewRate:
0.4V/µs
GainBandwidthProduct:
1.2 MHz
-3dbBandwidth:
Current-InputBias:
8 pA
Voltage-InputOffset:
250 µV
Current-Supply:
110µA
Current-Output/Channel:
17 mA
Voltage-SupplySpan(Min):
2.7 V
Voltage-SupplySpan(Max):
36 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C