Texas Instruments OPA170AQDBVRQ1
OPA170AQDBVRQ1
Part No.:
OPA170AQDBVRQ1
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
ShinYuaOPA170AQDBVRQ1.pdf
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT23-5
  • Related Categories
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Bulk
Series:
Automotive, AEC-Q100
ProductStatus:
Active
OutputType:
Rail-to-Rail
SlewRate:
0.4V/µs
GainBandwidthProduct:
1.2 MHz
-3dbBandwidth:
Current-InputBias:
8 pA
Voltage-InputOffset:
250 µV
Current-Supply:
110µA
Current-Output/Channel:
17 mA
Voltage-SupplySpan(Min):
2.7 V
Voltage-SupplySpan(Max):
36 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C