Texas Instruments OPA4243EA/250
OPA4243EA/250
Part No.:
OPA4243EA/250
Package:
14-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
ShinYuaOPA4243EA/250.pdf
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14TSSOP
  • Related Categories
Package/Case:
14-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Packaging:
Bulk
Series:
microPOWER™
ProductStatus:
Active
NumberofCircuits:
4
OutputType:
SlewRate:
0.1V/µs
GainBandwidthProduct:
430 kHz
-3dbBandwidth:
Current-InputBias:
10 nA
Voltage-InputOffset:
2 mV
Current-Supply:
45µA (x4 Channels)
Current-Output/Channel:
25 mA
Voltage-SupplySpan(Min):
2.2 V
Voltage-SupplySpan(Max):
36 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C