Pulse Electronics Power PA5007.332NLT
PA5007.332NLT
Part No.:
PA5007.332NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYuaPA5007.332NLT.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 10A 18 MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
PA5007.XXXNLT
ProductStatus:
Active
Type:
Molded
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
10 A
Current-Saturation(Isat):
15A
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
18mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYuaPA5007.332NLT.pdf
1. How to order PA5007.332NLT on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the PA5007.332NLT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PA5007.332NLT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PA5007.332NLT.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PA5007.332NLT PA5007.222NLT PA5007.682NLT PA5007.102NLT PA5007.152NLT
Part Number PA5007.332NLT PA5007.222NLT PA5007.682NLT PA5007.102NLT PA5007.152NLT
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 3.3 µH 3.3 µH 3.3 µH 3.3 µH 3.3 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 10 A 10 A 10 A 10 A 10 A
Current-Saturation(Isat) 15A 15A 15A 15A 15A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 18mOhm Max 18mOhm Max 18mOhm Max 18mOhm Max 18mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz