Stackpole Electronics Inc PCF14JT100R
PCF14JT100R
Part No.:
PCF14JT100R
Datasheet:
ShinYuaPCF14JT100R.pdf
Description:
RES 100 OHM 5% 1/4W PANASERT
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
0/ -400ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Height-Seated(Max):
0.091 Dia x 0.236 L (2.30mm x 6.00mm)