Stackpole Electronics Inc PCF14JT12K0
PCF14JT12K0
Part No.:
PCF14JT12K0
Datasheet:
ShinYuaPCF14JT12K0.pdf
Description:
RES 12K OHM 5% 1/4W PANASERT
Resistance:
12 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
0/ -500ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Height-Seated(Max):
0.091 Dia x 0.236 L (2.30mm x 6.00mm)