Stackpole Electronics Inc PCFM12JT1K20
PCFM12JT1K20
Part No.:
PCFM12JT1K20
Datasheet:
ShinYuaPCFM12JT1K20.pdf
Description:
RES 1.2K OHM 5% 1/2W AXIAL
Resistance:
1.2 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.091 Dia x 0.256 L (2.30mm x 6.50mm)