Nemco PCT1/10AM
PCT1/10AM
Part No.:
PCT1/10AM
Datasheet:
ShinYuaPCT1/10AM.pdf
Description:
CAP TANT 1UF 20% 10V 1206
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.063 (1.60mm)