Pulse Electronics Network PE-1206CCMC102STS
PE-1206CCMC102STS
Part No.:
PE-1206CCMC102STS
Manufacturer:
Pulse Electronics Network
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Datasheet:
ShinYuaPE-1206CCMC102STS.pdf
Description:
CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ChipChoke™ CCMC
ProductStatus:
Active
FilterType:
Signal Line
NumberofLines:
2
Impedance@Frequency:
1 kOhms @ 100 MHz
Inductance@Frequency:
CurrentRating(Max):
230mA
DCResistance(DCR)(Max):
1Ohm
VoltageRating-DC:
50V
VoltageRating-AC:
OperatingTemperature:
Ratings:
ApprovalAgency:
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height(Max):
0.083 (2.10mm)
Category:
Common Mode Chokes
Datasheet:
ShinYuaPE-1206CCMC102STS.pdf
1. How to order PE-1206CCMC102STS on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the PE-1206CCMC102STS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE-1206CCMC102STS?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PE-1206CCMC900STS PE-1206CCMC222STS PE-1206CCMC102STS PE-0805CCMC361STS PE-1206CCMC601STS
Series ChipChoke™ CCMC ChipChoke™ CCMC ChipChoke™ CCMC ChipChoke™ CCMC ChipChoke™ CCMC
ProductStatus Active Active Active Active Active
FilterType Signal Line Signal Line Signal Line Signal Line Signal Line
NumberofLines 2 2 2 2 2
Impedance@Frequency 1 kOhms @ 100 MHz 1 kOhms @ 100 MHz 1 kOhms @ 100 MHz 1 kOhms @ 100 MHz 1 kOhms @ 100 MHz
Inductance@Frequency - - - - -
CurrentRating(Max) 230mA 230mA 230mA 230mA 230mA
DCResistance(DCR)(Max) 1Ohm 1Ohm 1Ohm 1Ohm 1Ohm
VoltageRating-DC 50V 50V 50V 50V 50V
VoltageRating-AC - - - - -
OperatingTemperature - - - - -
Ratings - - - - -
ApprovalAgency - - - - -
Features - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height(Max) 0.083 (2.10mm) 0.083 (2.10mm) 0.083 (2.10mm) 0.083 (2.10mm) 0.083 (2.10mm)