Pulse Electronics Network PE-1206CCMC161STS
PE-1206CCMC161STS
Part No.:
PE-1206CCMC161STS
Datasheet:
ShinYuaPE-1206CCMC161STS.pdf
Description:
CMC 340MA 2LN 160 OHM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
ProductStatus:
Obsolete
Impedance@Frequency:
160 Ohms @ 100 MHz
Inductance@Frequency:
CurrentRating(Max):
340mA
DCResistance(DCR)(Max):
400mOhm
VoltageRating-DC:
50V
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height(Max):
0.083 (2.10mm)