Pulse Electronics Network PE-1206CCMC261STS
PE-1206CCMC261STS
Part No.:
PE-1206CCMC261STS
Datasheet:
ShinYuaPE-1206CCMC261STS.pdf
Description:
CMC 310MA 2LN 260 OHM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
ProductStatus:
Obsolete
Impedance@Frequency:
260 Ohms @ 100 MHz
Inductance@Frequency:
CurrentRating(Max):
310mA
DCResistance(DCR)(Max):
500mOhm
VoltageRating-DC:
50V
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height(Max):
0.083 (2.10mm)