Pulse Electronics Network PE-1210CCMC271STS
PE-1210CCMC271STS
Part No.:
PE-1210CCMC271STS
Manufacturer:
Pulse Electronics Network
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Datasheet:
ShinYuaPE-1210CCMC271STS.pdf
Description:
CMC 2LN 270 OHM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ChipChoke™
ProductStatus:
Active
FilterType:
NumberofLines:
2
Impedance@Frequency:
270 Ohms @ 100 MHz
Inductance@Frequency:
CurrentRating(Max):
DCResistance(DCR)(Max):
250mOhm
VoltageRating-DC:
50V
VoltageRating-AC:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
ApprovalAgency:
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height(Max):
0.079 (2.00mm)