Pulse Electronics Network PE-1210CCMC601STS
PE-1210CCMC601STS
Part No.:
PE-1210CCMC601STS
Manufacturer:
Pulse Electronics Network
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Datasheet:
ShinYuaPE-1210CCMC601STS.pdf
Description:
CMC 1A 2LN 600 OHM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ChipChoke™
ProductStatus:
Active
FilterType:
NumberofLines:
2
Impedance@Frequency:
600 Ohms @ 100 MHz
Inductance@Frequency:
CurrentRating(Max):
1A
DCResistance(DCR)(Max):
120mOhm
VoltageRating-DC:
50V
VoltageRating-AC:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
ApprovalAgency:
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height(Max):
0.079 (2.00mm)
Category:
Common Mode Chokes
Datasheet:
ShinYuaPE-1210CCMC601STS.pdf
1. How to order PE-1210CCMC601STS on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the PE-1210CCMC601STS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE-1210CCMC601STS?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PE-1210CCMC601STS PE-1210CCMC102STS PE-1812ACC510STS PE-1812ACC110STS PE-1812ACC101STS
Part Number PE-1210CCMC601STS PE-1210CCMC102STS PE-1812ACC510STS PE-1812ACC110STS PE-1812ACC101STS
Series ChipChoke™ ChipChoke™ ChipChoke™ ChipChoke™ ChipChoke™
ProductStatus Active Active Active Active Active
FilterType - - - - -
NumberofLines 2 2 2 2 2
Impedance@Frequency 600 Ohms @ 100 MHz 600 Ohms @ 100 MHz 600 Ohms @ 100 MHz 600 Ohms @ 100 MHz 600 Ohms @ 100 MHz
Inductance@Frequency - - - - -
CurrentRating(Max) 1A 1A 1A 1A 1A
DCResistance(DCR)(Max) 120mOhm 120mOhm 120mOhm 120mOhm 120mOhm
VoltageRating-DC 50V 50V 50V 50V 50V
VoltageRating-AC - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Ratings - - - - -
ApprovalAgency - - - - -
Features - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)