Diodes Incorporated PI3V312QE
PI3V312QE
Part No.:
PI3V312QE
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Interface - Analog Switches - Special Purpose
Package:
16-SSOP (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ShinYuaPI3V312QE.pdf
Description:
IC VIDEO MUX/DEMUX 2X1 16QSOP
  • Related Categories
Package/Case:
16-SSOP (0.154, 3.90mm Width)
Packaging:
Tube
Series:
ProductStatus:
Active
Applications:
Multiplexer/DemultiplexerCircuit:
2:1
SwitchCircuit:
SPDT
NumberofChannels:
4
On-StateResistance(Max):
8Ohm
Voltage-SupplySingle(V+):
3.3V
Voltage-SupplyDual(V±):
-3dbBandwidth:
500MHz
Features:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)