Diodes Incorporated PI6C20400AHEX
PI6C20400AHEX
Part No.:
PI6C20400AHEX
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Clock/Timing - Application Specific
Package:
28-SSOP (0.209, 5.30mm Width)
Datasheet:
ShinYuaPI6C20400AHEX.pdf
Description:
IC CLOCK BUFFER 1:4 28SSOP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Product Status:
Active
PLL:
Yes
Main Purpose:
PCI Express (PCIe)
Input:
HCSL
Output:
HCSL
Number of Circuits:
1
Ratio-Input:Output:
1:4
Differential-Input:Output:
Yes/Yes
Frequency-Max:
400MHz
Voltage-Supply:
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C