Diodes Incorporated PI6CX100-27WE
PI6CX100-27WE
Part No.:
PI6CX100-27WE
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ShinYuaPI6CX100-27WE.pdf
Description:
IC OSC VCXO 27MHZ 8-SOIC
  • Related Categories
Package/Case:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Packaging:
Tube
Series:
ProductStatus:
Obsolete
Type:
VCXO
Count:
Frequency:
27MHz
Voltage-Supply:
3.135V ~ 3.465V
Current-Supply:
5 mA
OperatingTemperature:
-20°C ~ 70°C