Wakefield-Vette PLF-1-8-76X127-70
PLF-1-8-76X127-70
Part No.:
PLF-1-8-76X127-70
Manufacturer:
Wakefield-Vette
Category:
Thermal - Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
ShinYuaPLF-1-8-76X127-70.pdf
Description:
ULTIMIFLUX 8.0W/MK, 1MM THK, 3
Packaging:
Bulk
Series:
ulTIMiFlux™
ProductStatus:
Active
Usage:
Multi
Type:
Gap Filler Pad, Sheet
Shape:
Rectangular
Outline:
127.00mm x 76.20mm
Thickness:
0.0394 (1.000mm)