Powerex Inc. PM100CLA060
PM100CLA060
Part No.:
PM100CLA060
Manufacturer:
Powerex Inc.
Category:
Power Driver Modules
Package:
Datasheet:
ShinYuaPM100CLA060.pdf
Description:
MOD IPM L-SER 6PAC 600V 100A
Packaging:
Bulk
Series:
Intellimod™
ProductStatus:
Obsolete
Type:
IGBT
Configuration:
3 Phase
Current:
100 A
Voltage:
600 V
Voltage-Isolation:
2500VDC