Powerex Inc. PM75RSD060
PM75RSD060
Part No.:
PM75RSD060
Manufacturer:
Powerex Inc.
Category:
Power Driver Modules
Package:
Datasheet:
ShinYuaPM75RSD060.pdf
Description:
MOD IPM S-DASH 600V 75A
Packaging:
Bulk
Series:
Intellimod™
ProductStatus:
Discontinued at Mosen
Type:
IGBT
Configuration:
3 Phase
Current:
75 A
Voltage:
600 V
Voltage-Isolation:
2500VDC