Yageo PNP1WVFR-52-0R33
PNP1WVFR-52-0R33
Part No.:
PNP1WVFR-52-0R33
Manufacturer:
Yageo
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaPNP1WVFR-52-0R33.pdf
Description:
RES 0.33 OHM 1% 1W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
PNPV
ProductStatus:
Active
Resistance:
330 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
1W
Composition:
Wirewound
Features:
Flame Retardant Coating, Safety
TemperatureCoefficient:
±300ppm/°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 200°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.169 Dia x 0.394 L (4.30mm x 10.00mm)