Yageo PNP5WVJR-73-0R27
PNP5WVJR-73-0R27
Part No.:
PNP5WVJR-73-0R27
Datasheet:
ShinYuaPNP5WVJR-73-0R27.pdf
Description:
RES 0.27 OHM 5% 5W AXIAL
Resistance:
270 mOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
5W
OperatingTemperature:
-40°C ~ 200°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.295 Dia x 0.669 L (7.50mm x 17.00mm)