Yageo PNP7WVJR-73-12R
PNP7WVJR-73-12R
Part No.:
PNP7WVJR-73-12R
Manufacturer:
Yageo
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaPNP7WVJR-73-12R.pdf
Description:
RES 12 OHM 5% 7W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
PNPV
ProductStatus:
Active
Resistance:
12 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
7W
Composition:
Wirewound
Features:
Flame Retardant Coating, Safety
TemperatureCoefficient:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 200°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.295 Dia x 0.984 L (7.50mm x 25.00mm)