Yageo PNP7WVJR-73-470R
PNP7WVJR-73-470R
Part No.:
PNP7WVJR-73-470R
Datasheet:
ShinYuaPNP7WVJR-73-470R.pdf
Description:
RES 470 OHM 5% 7W AXIAL
Resistance:
470 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
7W
OperatingTemperature:
-40°C ~ 200°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.295 Dia x 0.984 L (7.50mm x 25.00mm)