Yageo PPN270JT-73-150R
PPN270JT-73-150R
Part No.:
PPN270JT-73-150R
Manufacturer:
Yageo
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Datasheet:
ShinYuaPPN270JT-73-150R.pdf
Description:
RES 150 OHM 5% 2.7W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
PPN
ProductStatus:
Active
Resistance:
150 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
2.7W
Composition:
Wirewound
Features:
TemperatureCoefficient:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 350°C