Yageo PPN320JT-73-0R2
PPN320JT-73-0R2
Part No.:
PPN320JT-73-0R2
Manufacturer:
Yageo
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Datasheet:
ShinYuaPPN320JT-73-0R2.pdf
Description:
RES 0.2 OHM 5% 3.2W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
PPN
ProductStatus:
Active
Resistance:
200 mOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
3.2W
Composition:
Wirewound
Features:
TemperatureCoefficient:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 350°C