Yageo PPN320JT-73-0R5
PPN320JT-73-0R5
Part No.:
PPN320JT-73-0R5
Datasheet:
ShinYuaPPN320JT-73-0R5.pdf
Description:
RES 0.5 OHM 5% 3.2W AXIAL
Resistance:
500 mOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
3.2W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 350°C