Yageo PPN320JT-73-5R6
PPN320JT-73-5R6
Part No.:
PPN320JT-73-5R6
Datasheet:
ShinYuaPPN320JT-73-5R6.pdf
Description:
RES 5.6 OHM 5% 3.2W AXIAL
Resistance:
5.6 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
3.2W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 350°C