Yageo PPN360JT-73-200R
PPN360JT-73-200R
Part No.:
PPN360JT-73-200R
Manufacturer:
Yageo
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Datasheet:
ShinYuaPPN360JT-73-200R.pdf
Description:
RES 200 OHM 5% 3.6W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
PPN
ProductStatus:
Active
Resistance:
200 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
3.6W
Composition:
Wirewound
Features:
TemperatureCoefficient:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 350°C