Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PS0040BE82138AP1
PS0040BE82138AP1
Part No.:
PS0040BE82138AP1
Package:
Disk, Metal Fitting - Threaded
Datasheet:
ShinYuaPS0040BE82138AP1.pdf
Description:
CAP CER 820PF 5KV N2200 DISK
  • Related Categories
Package/Case:
Disk, Metal Fitting - Threaded
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
5000V (5kV)
TemperatureCoefficient:
N2200
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
MountingType:
Requires Holder
Size/Dimension:
1.772 Dia (45.00mm)
Height-Seated(Max):
0.827 (21.00mm)