Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PS0055BE27136BH1
PS0055BE27136BH1
Part No.:
PS0055BE27136BH1
Datasheet:
ShinYuaPS0055BE27136BH1.pdf
Description:
CAP CER 270PF 5KV R42 DISK
Capacitance:
270 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
5000V (5kV)
TemperatureCoefficient:
R42
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
Size/Dimension:
2.244 Dia (57.00mm)
Height-Seated(Max):
0.827 (21.00mm)