Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PS0055BE47038BF1
PS0055BE47038BF1
Part No.:
PS0055BE47038BF1
Datasheet:
ShinYuaPS0055BE47038BF1.pdf
Description:
CAP CER 47PF 5KV R7 DISK
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
5000V (5kV)
TemperatureCoefficient:
R7
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
Size/Dimension:
2.244 Dia (57.00mm)
Height-Seated(Max):
0.827 (21.00mm)