Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PS0055BE82138AP1
PS0055BE82138AP1
Part No.:
PS0055BE82138AP1
Datasheet:
ShinYuaPS0055BE82138AP1.pdf
Description:
CAP CER 820PF 5KV N2200 DISK
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
5000V (5kV)
TemperatureCoefficient:
N2200
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
Size/Dimension:
2.244 Dia (57.00mm)
Height-Seated(Max):
0.827 (21.00mm)