TT Electronics/BI PS20L-N02FBR10K
PS20L-N02FBR10K
Part No.:
PS20L-N02FBR10K
Manufacturer:
TT Electronics/BI
Category:
Slide Potentiometers
Package:
Datasheet:
ShinYuaPS20L-N02FBR10K.pdf
Description:
SLIDE POT 10K OHM 0.1W TOP 20MM
Packaging:
Tray
Series:
PSxxL
ProductStatus:
Active
Resistance:
10 kOhms
Power(Watts):
0.1W, 1/10W
Tolerance:
±20%
AdjustmentType:
Top
FaderType:
Standard, LED
TravelRange:
20mm
Size/Dimension:
Rectangular - 1.378 L x 0.354 W x 0.276 H (35.00mm x 9.00mm x 7.00mm)